TAP İspanya Gezmiz Yapıldı

  • ...
  • 02 Ekim, 2017

TAP Derneği ve İktisadi İşletmesi olarak İstanbul’da ilçe belediyeleri desteği ile belirlenen tarihlerde belediyelerden teslim alınan atık pil miktarları değerlendirilmekte ve dereceye giren belediyeler yurtdışı teknik gezisiyle ödüllendirilmektedir.

Yurt dışı gezileri gidilen ülkelerdeki çevre ve geri dönüşüm alanında teknik amaçlı olup, gidilen ülkelerde atık pil konusunda faaliyet gösteren kurumlar, geri dönüşüm tesisleri, atık toplama merkezleri ile bölge belediyesinin tüm atıklar konusunda yaptığı uygulamalar görülüp tesisler belediyelerimiz ile birlikte yerinde gezilmektedir.

2017 yılında İstanbul dışında, tüm Türkiye genelinde en çok atık pil toplayan iller olan Ankara ve İzmir’den de belediyeler söz konusu gezilere katılmaya başlamıştır. Dereceye giren belediyeler 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde yapılan teknik geziye katılmışlardır. 2017 yılında İstanbul’da yapılan belediye kampanyasında en çok atık pil toplayan ve nüfusa bağlı en çok atık pil toplayan ilçeler ve miktarları şu şekildedir:

En çok atık pil toplayan ilk 3 Belediye;

  1. Pendik Belediyesi : 8.810 kg
  2. Ataşehir Belediyesi : 8.479 kg
  3. Kadıköy Belediyesi : 6.927 kg

 

Nüfusa göre  en çok atık pil toplayan ilk 3 Belediye;

  1. Adalar Belediyesi : 595 kg
  2. Silivri Belediyesi : 4.557 kg
  3. Zeytinburnu Belediyesi: 4.621 kg

Sayfa Başına Dön
%d blogcu bunu beğendi: