TAP İspanya Gezmiz Yapıldı

TAP Derneği ve İktisadi İşletmesi olarak İstanbul’da ilçe belediyeleri desteği ile belirlenen tarihlerde belediyelerden teslim alınan atık pil miktarları değerlendirilmekte ve dereceye giren belediyeler yurtdışı teknik gezisiyle ödüllendirilmektedir.

Yurt dışı gezileri gidilen ülkelerdeki çevre ve geri dönüşüm alanında teknik amaçlı olup, gidilen ülkelerde atık pil konusunda faaliyet gösteren kurumlar, geri dönüşüm tesisleri, atık toplama merkezleri ile bölge belediyesinin tüm atıklar konusunda yaptığı uygulamalar görülüp tesisler belediyelerimiz ile birlikte yerinde gezilmektedir.

2017 yılında İstanbul dışında, tüm Türkiye genelinde en çok atık pil toplayan iller olan Ankara ve İzmir’den de belediyeler söz konusu gezilere katılmaya başlamıştır. Dereceye giren belediyeler 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde yapılan teknik geziye katılmışlardır. 2017 yılında İstanbul’da yapılan belediye kampanyasında en çok atık pil toplayan ve nüfusa bağlı en çok atık pil toplayan ilçeler ve miktarları şu şekildedir:

En çok atık pil toplayan ilk 3 Belediye;

  1. Pendik Belediyesi : 8.810 kg
  2. Ataşehir Belediyesi : 8.479 kg
  3. Kadıköy Belediyesi : 6.927 kg

 

Nüfusa göre  en çok atık pil toplayan ilk 3 Belediye;

  1. Adalar Belediyesi : 595 kg
  2. Silivri Belediyesi : 4.557 kg
  3. Zeytinburnu Belediyesi: 4.621 kg

Ülkemizin de içinde bulunduğu, Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı geçici bir süre ofis dışından hizmet vermeye çalışacağız.

Talep ve isteklerinizi 0212 438 08 25 numaralı telefondan veya info@tap.org.tr mail adresinden Gonca ÖZYAR’a iletebilirsiniz.

Tüm Dünya ve ülkemiz için sağlıklı günler dileriz.

Ülkemizin de içinde bulunduğu, Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı  çalışma saatlerimiz geçici bir süre

9:30- 16:00 arasında olacaktır.

Bur süreçte; toplama malzemesi gönderimlerimiz maalesef yapılamayacaktır.

 

Biriktirmiş olduğunuz atık pillerin alımı için web sitemizdeki “Atık Pil Biriktirdim” formunu doldurmanız gerekmektedir.

Oluşabilecek aksaklıklardan dolayı şimdiden özür diler, anlayışınız için teşekkür eder,

Tüm Dünya ve ülkemiz için sağlıklı günler dileriz.

Sayfa Başına Dön
%d blogcu bunu beğendi: