Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası – 2021

Derneğimizin Belediyeler ile birlikte 2007 yılından itibaren her sene düzenlemekte olduğu okullar arası atık pil toplama kampanyası 2020 – 2021 öğretim yılında 01 Ekim – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için oluşturduğumuz kampanyamız belediyelerimizin de katkıları ile tüm Türkiye’de aktif olarak yürütülmektedir. Geleneksel atık pil toplama kampanyamız belirtilen tarihler aralığında sonuçlandığında belediyelerimizden bize iletilen veriler ışığında sonuçlar açıklanmaya başlayacaktır. Kampanya sonunda bulunduğunuz ile göre aşağıdan seçim yaparak sizde kampanya koşullarını ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

A) Kampanyanın tarafları: İlgili Belediye Başkanlığı ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP)

B) Kampanyanın amacı: İlgili Belediye Başkanlığı sınırları içerisinde bulunan ilk okullar, orta okullar ve liselerden atık pilleri toplamak, her sene düzenli olarak gerçekleştirilecek kampanyalar ile öğrencilere atık pil toplama alışkanlığını kazandırmak.

C) Kampanyanın hedefleri: Atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmaktır.

D) Kampanya süresi: Kampanya 01 Ekim 2020’de başlatılarak, 30 Nisan 2021 tarihinde sona erdirilecektir. Kampanya süresince İlgili İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından toplanacak atık pillerin TAP tarafından teslim alınması Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir. Ödüllerin teslimi 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılı başında gerçekleştirilecektir.

E) Kampanyanın değerlendirmesi: Kampanya süresince, il genelinde;

  • 50- 249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti (1 futbol topu, 1 voleybol topu, 1 basketbol topu)
  • Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti ile ödüllendirilecektir.

Not: Okulların 250 kg ve katlarında atık pil toplamaları halinde toplanan her 250 kg atık pil için ödül almaya devam edecektir.

SIRA NOİLİLÇEOKUL ADITOPLANAN PİL MİKTARI (KG)
1ADANASEYHANFATİH MEHMET İLKOKULU55
2ADANAÇUKUROVASERDAR ABİ ANAOKULU26.5
3ADANAÇUKUROVAİBNİ SİNA ORTAOKULU17
4ADANASEYHANMERYEM ABDURRAHİM GİZER ORTAOKULU16.1
5ADANASEYHANGÖKÇELER İSMAİL KAYHAN İLKOKULU11
6ADANAÇUKUROVAŞEHİT YILMAZ BOZKURT ORTAOKULU5.5
7ADANASEYHANSEYHAN SANİYE HÜSAMETTİN ÖZALTIN ORTAOKULU3
8ADANAYÜREĞİRYÜREĞİR VEHBİ NECİP SAVAŞAN İLKÖĞRETİM OKULU3
TOPLAM137.1

 

Sayfa Başına Dön
%d blogcu bunu beğendi: