Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası – 2020

Derneğimizin Belediyeler ile birlikte 2007 yılından itibaren her sene düzenlemekte olduğu okullar arası atık pil toplama kampanyası 2019 – 2020 öğretim yılında 01 Ekim – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için oluşturduğumuz kampanyamız belediyelerimizin de katkıları ile tüm Türkiye’de aktif olarak yürütülmektedir. Geleneksel atık pil toplama kampanyamız belirtilen tarihler aralığında sonuçlandığında belediyelerimizden bize iletilen veriler ışığında sonuçlar açıklanmaya başlayacaktır. Kampanya sonunda bulunduğunuz ile göre aşağıdan seçim yaparak sizde kampanya koşullarını ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

A) Kampanyanın tarafları: Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Ceyhan, Sarıçam, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Tufanbeyli, Yumurtalık, Feke, Aladağ ve Saimbeyli İlçe Belediye Başkanlıkları ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP)

B) Kampanyanın amacı: Adana ili sınırları içerisinde bulunan anaokulları, ilköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve liselerden atık pilleri toplamak, her sene düzenli olarak gerçekleştirilecek kampanyalar ile öğrencilere atık pil toplama alışkanlığını kazandırmak.

C) Kampanyanın hedefleri: Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmaktır.

D) Kampanya süresi: Kampanya 16 Eylül 2019’da başlatılarak, 30 Nisan 2020 tarihinde sona erdirilecektir. Kampanya süresince okullarda toplanacak atık pillerin TAP tarafından teslim alınması Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir.

E) Kampanyanın değerlendirmesi: Kampanya süresince il sınırları içerisinde öğrenci sayısına bakılmaksızın en çok atık pil toplayan ilk 5 okul derneğimiz tarafından ödüllendirilecektir.

SIRA NOİLİLÇEOKUL ADITOPLANAN PİL MİKTARI (KG)
1ADANAÇukurovaRecep Birsin Özen Ortaokulu460
2ADANASARIÇAMVELİ YAVUZ İLKÖGRETİM OKULU288
3ADANASEYHANRamazanoğlu Ortaokulu115
4ADANASeyhanŞehit Erhan Taştimur İlkokul105
5ADANASEYHANAKKAPI ANAOKULU56
6ADANAÇukurovaİsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi24
7ADANAÇukurovaGündoğdu Koleji20
8ADANASEYHANCebesoy İlkokulu16
9ADANAÇukurovaAçelya Anaokulu10
10ADANAÇukurovaSezercan Anaokulu10
11ADANACEYHANCEYHAN GAZİ ORTAOKULU7
12ADANASeyhanCumhuriyet Anaokulu4
TOPLAM1,115.00