TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ ve İTHALATÇILARI DERNEĞİ
Basın Odası | Yalova`da atık piller için bidonlar yerleştirildi

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile Yalova Belediyesi işbirliği yaparak atık pil toplama projesi başlatıyor.

Yalova`da toplam 120 adet atık pil bidonları ve özel dizayn edilmiş kumbaralar yerleştirildi. Belediye binası, mahalle muhtarlıkları, İDO iskelesi, Adliye Sarayı, İskele Meydanı, Gazipaşa Caddesi, iş merkezleri ve okullar olmak üzere 120 noktada bulunan atık pil toplama kutuları, vatandaşların da bilinçli yaklaşımıyla oluşan yoğun ilgiyle sık aralıklarla boşaltılıyor. Biriken pillerin nihai bertarafı TAP tarafından gerçekleştiriliyor. Atık pillerin toprağa, suya ya da yakılması sonucu havaya karışmasının insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz etkilere sahip olduğunu ifade eden Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, `Bu projeyle atık pillerin çok zararlı olduğunu topluma aşılamak istiyoruz. Herkesin projemize destek vermesini bekliyoruz.` dedi.


Bayram Kaya
2009-02-17 Zaman http://www.zaman.com.tr

 
TAP | Yalova`da atık piller için bidonlar yerleştirildi Belediye Kent 2014
1 2 3 4 5
Avcılar Belediye..
Atık pil biriktirdim..
Size bir tık kadar yakınız... Biriktirdiğiniz pilleri 15 gün içerisinde alıyoruz . Tek yapmanız gereken açılan formu eksiksiz doldurmanız..
 

Pil Toplama Malzemesi İstiyorum
Atık piller çöp değildir sizde Kurum\Firmanıza en kısa zamanda bedelsiz Atık Pil Toplama Malzemesi temin etmek  ister misiniz ?
 

Toplama Noktaları Nerede
Size en yakın toplama noktasını biliyor musunuz ? Öğrenmek için tıklayınız...