TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ ve İTHALATÇILARI DERNEĞİ
Duyuru ve Haberler | 2023'e Doğru AB Sürecinde Atık Yönetimi Mevzuat ve Uygulamaları Paneli

2023'e Doğru AB Sürecinde Atık Yönetimi Mevzuat ve Uygulamaları Paneli

Çevre Faslı’nın alt başlıklardan birisi olan Atık Yönetimi’nin tüm yönleriyle ele alınıp, buradan çıkacak sonuçların bundan sonraki süreçte konuyla ilgili çalışmalara rehberlik etmesi amacıyla, Türkiye’deki atık sektörünün önde gelen kuruluşlarından TÜDAM (Değerlendirilebilir Atık Malzemeler Sanayicileri Derneği), TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı), TÜMAKÜDER (Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği) ile APAK (Atık Pil ve Akümülatör Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Recycling INDUSTRY Dergisi “2023’e Doğru AB Sürecinde Atık Yönetimi Mevzuat ve Uygulamaları” başlığıyla bir panel düzenledi.

Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda, 20-21 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen iki günlük panelin moderatörlüğünü İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail TORÖZ yaptı.

Panelde, TAP Derneği Teknik Eğitim Uzmanı  Savaş ARNA’da “2023’e Doğru AB Sürecinde Atık Yönetiminde Yeni Uygulamalar” başlıklı oturumda konuştu ve Derneğin çalışmaları ve AB deki durum hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Panelde ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, Rekabet Kurumu ve Bölgesel Çevre Merkezi REC Türkiye, Çevre Mühendisleri Odası ve İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi gibi bir çok kurum ve kuruluştan uzman konuşmacılar görüşlerini dile getirdi.

Panel sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ambalaj Atıkları Şube Müdürü Emine Ercan Çubukçu, katkılarından dolayı TAP Derneğine ve uzmanımız Savaş ARNA’ ya teşekkür plaketleri sundu.

 
TAP | 2023'e Doğru AB Sürecinde Atık Yönetimi Mevzuat ve Uygulamaları Paneli Belediye Kent 2014
1 2 3 4 5
Avcılar Belediye..
Atık pil biriktirdim..
Size bir tık kadar yakınız... Biriktirdiğiniz pilleri 15 gün içerisinde alıyoruz . Tek yapmanız gereken açılan formu eksiksiz doldurmanız..
 

Pil Toplama Malzemesi İstiyorum
Atık piller çöp değildir sizde Kurum\Firmanıza en kısa zamanda bedelsiz Atık Pil Toplama Malzemesi temin etmek  ister misiniz ?
 

Toplama Noktaları Nerede
Size en yakın toplama noktasını biliyor musunuz ? Öğrenmek için tıklayınız...